Wrocławskie Święto Rowerzysty

Wrocławskie Święto Rowerzysty to największa, niesportowa impreza rowerowa w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów.

Formuła imprezy składa się z dwóch stałych elementów: przejazdu głównymi ulicami miasta przy dźwiękach muzyki i plenerowego pikniku z mnóstwem atrakcji.

Święto organizujemy od 2009 roku, sięgając do tradycji corocznych przejazdów rowerowych z lat 90-tych XX wieku. Impreza jest częścią ogólnopolskiej akcji pod hasłem Święto Cykliczne. Odbywa się ona przy wsparciu Gminy Wrocław i udziale sponsorów zewnętrznych.

Ideą przewodnią WŚR jest promowanie roweru, jako istotnego elementu ekologicznego i zrównoważonego transportu. Światowe i europejskie miasta o najwyższym stopniu jakości życia mieszkańców to miasta, które mocno postawiły na transport rowerowy.

Chcemy popularyzować ideę miasta dla ludzi, w którym można wygodnie i szybko się przemieszczać, hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, można aktywnie wypocząć oddychając czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej oraz facebookowego profilu imprezy.